До уваги батьків!

Перегляньте,за бажанням https://childdevelop.com.ua/articles/school/7675/

21 заповідь Марії Монтессорі для батьків

Італійка Марія Монтессорі чудова вчителька, психолог, фізик, лікар. 70 років її ім’я було забуте у східній Європі і згадувалося лише в працях істориків педагогіки. А в той же час на Заході, в Америці, Азії відкривалися наукові інститути і академії, в яких вивчали і втілювали в життя антропологічні, дидактичні, педагогічні ідеї Марії Монтессорі, і мільйони дітей успішно навчалися в її школах.Саме Монтессорі-школа занесена до Книги Гіннеса як найчисленніша. У ній навчається більше 22000 дітей, а знаходиться вона в Індії. Кажуть, що таку ж школу, але в Америці закінчила, наприклад, донька Білла Клінтона. Онуки і правнуки Льва Миколайовича Толстого, емігрували в різні країни світу, теж навчалися в Монтессорі-школах. У Нідерландах, Фінляндії та США дитячі сади і школи цього напряму включені в основний державний реєстр офіційних навчальних закладів.

Якщо Ви будете хоча б раз на тиждень перечитувати список заповідей Марії Монтессорі для батьків, то взаємини з дітьми можуть вийти на абсолютно інший якісний рівень:

1.Дітей вчить те, що їх оточує.
2.Якщо дитину часто критикують – вона вчиться засуджувати.
3.Якщо дитину часто хвалять – вона вчиться оцінювати.
4.Якщо дитині демонструють ворожість – вона вчиться битися.
5.Якщо з дитиною чесні – вона вчиться справедливості.
6.Якщо дитину часто висміюють – вона вчиться бути боязкою.
7.Якщо дитина живе з почуттям безпеки – вона вчиться вірити.
8.Якщо дитину часто ганьблять – вона вчиться відчувати себе винуватою.
9.Якщо дитину часто схвалюють – вона вчиться добре до себе ставитися.
10.Якщо до дитини часто бувають поблажливі – вона вчиться бути терплячою.
11.Якщо дитину часто підбадьорюють – вона набуває впевненість у собі.
12.Якщо дитина живе в атмосфері дружби і відчуває себе необхідною – вона вчиться знаходити в цьому світі любов.
13.Не кажіть погано про дитину – ні при ній, ні без неї.
14.Концентруйтеся на розвитку хорошого в дитині, так що в підсумку поганому не залишатиметься місця.
15.Будьте активні в підготовці середовища. Проявляйте постійну ретельну турботу про неї. Показуйте місце кожного розвивального матеріалу і правильні способи роботи з ним.
16.Будьте готові відгукнутися на заклик дитини, яка потребує вас. Завжди прислухайтесь і відповідайте дитині, яка звертається до вас.
17.Поважайте дитину, яка зробила помилку і зможе зараз або трохи пізніше виправити її, але негайно суворо зупиняйте будь-яке некоректне використання матеріалу і будь-яку дію, що загрожує безпеці самої дитини або інших дітей.
18.Поважайте дитину, що відпочиває або дивиться за роботою інших, або розмірковує про те, що вона зробила або збирається зробити.
19.Допомагайте тим, хто хоче працювати, але поки не може вибрати собі заняття до душі.
20.Будьте неустанними, роз’яснюючи дитині те, чого раніше вона зрозуміти не могла – допомагайте дитині освоювати те, що не було освоєно раніше, долати недосконалість. Робіть це, наповнюючи навколишній світ турботою, стриманістю і тишею, милосердям і любов’ю. Будьте готові допомогти дитині, яка перебуває в пошуку і бути непомітним для тієї дитини, яка вже все знайшла.
21.У поводженні з дитиною завжди дотримуйтеся кращих манер – пропонуйте їй краще, що є у вас самих.



Грип та ГРВІ
Чим грип відрізняється від ГРВІ? Багато батьків плутають ці хвороби. Насправді все просто.
ГРВІ - це все гострі респіраторні вірусні інфекції. Тут і коронавірус, і риновіруси, і аденовірус, і грип. Загалом, будь-який грип - це ГРВІ, хоча не кожна ГРВІ - це грип. Іншими словами, значних відмінностей в заходи профілактики ГРВІ та грипу для дітей немає.

Грип вважається одним з найнебезпечніших вірусів. З плином часу штами грипу модифікуються. Різні штами схрещуються між собою, породжуючи нові різновиди і зводячи нанівець придбаний раніше імунітет.
Взимку 2017-2018 вірусологи очікують повернення так званого гонконгського штаму, h3n2, - того самого, який викликав пандемію 1968 року.
Тепер, втім, нічого не віщує масового лиха: давно існують і вакцини, і ліки, та й рівень медичної допомоги в світі тепер вище.
До того ж залишається ймовірність, що цей грип обійде Ваш регіон стороною. Але ось сподіватися, що те ж саме зроблять інші ГРВІ, не доводиться. Нехай «звичайний нежить» не має такого страшного послужного списку, як грип, приємного в ньому мало. А у випадку з дітьми ГРВІ має властивість затягуватися.
Щоб не провести всю зиму у ліжку хворої дитини, згадуємо заходи дитячої профілактики ГРВІ (і грипу зокрема).
Два головних правила профілактики
Існують два основних, найважливіших правила профілактики грипу та ГРВІ у дітей та дорослих. Ось вони, золоті епідеміологічні заповіді:
  • обмежуємо контакт з вірусом.
  • підвищуємо стійкість організму.
Профілактичних заходів існує безліч, але всі вони виходять з того чи іншого правила. Давайте розглянемо їх докладніше.
1. Обмежуємо контакт з вірусом
На відміну від простудних захворювань, які наздоганяють нас через охолодження організму (протяги, пронизливий вітер, промоклі ноги та ін.), Вірусні інфекції передаються виключно від людини до людини. Тому в профілактиці простудних захворювань у дітей головне - одягатися тепліше. А ось з ГРВІ трохи складніше.
У сезон розгулу вірусних інфекцій вкрай бажано знизити частоту контактів з оточуючими людьми.
Це зовсім не означає, що потрібно замкнути дитину вдома і не водити ні в гості, ні на розвиваючі заняття. Просто в кожній ситуації варто оцінювати ризики і намагатися знайти компроміс між змінами в способі життя дитини і профілактичними заходами. Наприклад, не варто відмовлятися від уроку танців, якщо діти в групі здорові. А ось відправитися в торговий центр за новорічними покупками можна і без дитини.
Носіями вірусу часто стають і самі батьки. Багато дорослих вважають за краще хворіти «на ногах», намагаючись вести звичайний спосіб життя за принципом «три-чотири дні на таблетках, а далі піду на поправку». Але і в ті дні, коли Ви вже починаєте одужувати, вірус у Вашому організмі може залишатися досить сильним для того, щоб перейти на Вашу дитину. Тому намагайтеся залишатися вдома, якщо захворіли, і обмежте близькі контакти з дитиною.
Ще один ефективний спосіб профілактики грипу та ГРВІ у дітей - очищення повітря від інфекцій. Концентрація вірусів в квартирі зменшується за допомогою очищувачі-знезаражувачі повітря. Він буде «ловити» віруси і знищувати їх на фільтрах. Чим менше вірусів в приміщенні, тим нижче небезпека заразитися.
А ще не забувайте про провітрювання: велика частина вірусів швидко гине в прохолодному рухомому повітрі. Постарайтеся також стежити за тим, як часто провітрюють в дитячих установах, які відвідує Ваша дитина. У розпал інфекційного періоду немає нічого гіршого закупореного шкільного класу або ігрової кімнати, в якій застоюється задушливий нагріте повітря.
2. Підвищуємо стійкість організму
Як би ми не обмежували контакт з вірусом, рано чи пізно все одно доведеться з ним зіткнутися. І ось тут організм повинен бути у всеозброєнні.
Перш за все, потрібно подбати про місцеве імунітеті: підтримувати в боєздатному стані слизові оболонки носа і горла. Як тільки вони пересихають, то втрачають можливість боротися з вірусами. Тому слизові завжди повинні бути чистими і вологими, а дихальні шляхи вільними.
Ось деякі способи цього досягти:
  • Частіше проводьте вологе прибирання і уникайте при цьому хлорвмісних миючих засобів.
  • Слідкуйте за тим, щоб дитина багато пила. Беріть воду на прогулянку і давайте їй пляшечку з собою на заняття.
  • Встановіть зволожувач повітря.
  • Використовуйте сольові розчини для промивання носа.
Наступний пункт в справі підвищення імунітету - вакцинація від грипу. Якщо Ви з якихось причин не хочете робити щеплення дитині, то зробіть її собі, щоб хоч якось убезпечити свого малюка. Пік епідемії грипу в Росії зазвичай припадає на лютий. Чим раніше Ви пройдете вакцинацію, тим більше у Вашого організму буде часу на вироблення антитіл.
Що стосується численних лікарських засобів для підвищення імунітету, то багато педіатри закликають ставитися до них з обережністю. Тому обов'язково радьтеся зі своїм лікарем, перш ніж давати малюкові той чи інший засіб, навіть якщо це просто біологічно активна добавка до їжі.
Пам'ятка про профілактику ГРВІ у дітей
Давайте підіб'ємо підсумки. Що найважливіше в профілактиці грипу?
  • По-перше, намагаємося знизити частоту контактів з вірусами. Уникаємо людних місць, стежимо за свіжістю повітря і його чистотою і безпекою.
  • По-друге, підвищуємо імунітет. Дбаємо про слизових, робимо щеплення і запитуємо лікаря про додаткові заходи.
Зрозуміло, профілактичні заходи потрібно проводити регулярно, а не одноразово. але якщо все вищевказане робити постійно, то є всі шанси вберегти малюка від інфекцій. НЕ хворійте!


Комментариев нет:

Отправить комментарий